ČTVRTLETNÍK VÉČKO

predplatne
Proč „V“?

Časopis „V“ je čtvrtletník o Libereckém kraji. Název „V“ je prvním atypickým detailem, míněným „V“ Libereckém kraji, „V“ království mnoha umělců, „V“ osudech zajímavých lidí, „V“ oblastech lidského konání, „V“ přírodě a krajině kolem nás.

Véčko – časopis pro Všechny a o Všem, co by Vás mohlo zajímat

Čtvrtletník Véčko začal vycházet v roce 2002 a od samého počátku měl jasnou a zřetelnou koncepci – bude to pozitivní časopis pro čtenáře, který se zajímá o všechno, co se kolem něj děje. Proto se v našem čtvrtletníku nevyhýbáme žádnému tématu, žádné oblasti. Veškeré články a materiály však mají společného jmenovatele, tím je Liberecký kraj.

Během těch dvanácti ročníků došlo na stránkách Véčka už na všechny možné oblasti lidského konání – umění, sport, historie, příroda, cestování, … Našim čtenářům jsme nabídli desítky rozhovorů, reportáží, medailonů, příběhů, vzpomínek a došlo i na poezii. Naším cílem je představit kraj se všemi jeho přírodními krásami, zajímavými osobnostmi i historickými událostmi jiným, neotřelým způsobem. Chceme být inspirativním časopisem, který může motivovat k výletům, k přečtení knihy, k návštěvě muzea, galerie či kina. Rádi seznamujeme čtenáře s regionální historií, jež je vzhledem k lokaci kraje na česko-polsko-německém trojmezí velmi dramatická. Zároveň se nevyhýbáme ani současnosti, aktivně se zajímáme o novinky a nenecháváme si je pro sebe. Na titulce Véčka se vždy objevují tváře známých osobností, které jsou nějakým způsobem spjaté s naším krajem (např. Zdeněk Svěrák, Miroslav Horníček, Boris Rösner, Ljuba Skořepová, Stanislav Zindulka, Václav Helšus, …). Věnujeme se také výrazným fenoménům regionu, jako je liberecké podzemí, Hotel Ještěd nebo události v roce 1968. Pravidelnou rubrikou je ve Véčku tzv. retro, kde se vracíme k zajímavým historickým událostem či osobnostem (např. rozsáhlý materiál o Albrechtu z Valdštejna, o doktoru Jedličkovi, o liberecké synagoze nebo o legendárních lyžařích Hančovi a Vrbatovi). Pravidelně s Véčkem také „cestujeme“ – už jsme byli v Africe, Číně, Tibetu, … Samozřejmě pouze prostřednictvím našich korespondentů. Pečlivě si vybíráme zajímavé externí redaktory, jimž dáváme prostor pro jejich vlastní nápady i možnost osobitě a originálně se vyjadřovat. Stejně tak přistupujeme i k fotografům, spolupracujeme s řadou vynikajících umělců z celého kraje – Šimonem Pikousem, Milanem Drahoňovským nebo Jiřím Jiroutkem. Významnou rovinou utvářející charakter našeho časopisu je grafické zpracování, v němž sázíme na fantazii a invenci našich grafiků.